Langsiktige nasjonale planer skal fremme likeverdige rettigheter og deltagelse på uteområder der allmennheten ferdes. Det er her Redi støttemur stiller sterkt. Systemet åpner opp for svært kreative løsninger.
Tosidig mur i Redi støttemur er svært anvendelig til bruk ved ulike utemiljøer ved parker, private og offentlige anlegg. De mange mulighetene hos Redi støttemur faller i smak hos arkitekter og utførende når en planlegger nye arenaer med universell utforming.
Uterommet blir gjerne delt inn i soner med ulike funksjoner. Det skal være attraktivt for flere grupper å oppholde seg på samme areal.
En kan bruke samme type mur som en rød tråd gjennom hele prosjektet. Muren er flott å se på, den er funksjonell og løser de fleste behov for opparbeiding av uteområdet.
Det finnes flere løsninger på "ferdige" tegninger for Amfi som kan være utgangspunkt til ditt spesialdesignede Amfi/ sittegruppe/ allrom.
Når en bygger Amfi blir steiner gjerne spesialdesignet ved at låsekuler fjernes eller flyttes under produksjon.
Ta gjerne kontakt med oss for mer informasjon. Mulighetene er mange, så en god kommunikasjon mellom utførende og produsent kan være nøkkelen til å åpne opp for spennende prosjekter!